Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlasy na Petici

               

         p9122125.jpg  

 

Magické Čertovy proudy s podporou takových lidí, jako jste vy, přátelé známí i neznámí, nemohou býti zdecimovány  šíleným adrenalinovým podnikem Divoká voda Loučovice!

Ve Vyšším Brodě poslední den roku 2015

Milí přátelé nezkrotných Čertových proudů řeky Vltavy,

kruh naší společné pomoci kouzelnému místu divoké přírody i pradávných dějů historických se pro letošní rok pozvolna uzavírá…

Naše kampaň na záchranu jednoho z posledních divokých úseků řeky Vltavy začala v červnu letošního roku a rozvinula se do mnoha rozličných forem a podob - stěžejní se stala petice „Kam se valí loučovické proudy“. Díky Vašemu zájmu o přírodní poklady naší země se pro uchování jedinečného kaňonu Vltavy s romantickými Čertovými proudy vyslovilo na 550 občanů formou elektronickou; na 350 lidí pak připojilo svůj podpis pod petici „Kam se valí loučovické proudy“ na klasické papírové archy - k tisícovce už chybí docela malý kousek. Ze srdce vám děkujeme.                                                 

Rádi bychom poděkovali především panu Michalu Sedláčkovi - zakladateli nanejvýš potřebného portálu - jeho e-petice.cz  již třetím rokem funguje jako vztyčený ukazovák demokracie a svobody slova.

Přátelé Přírody, ujišťuji Vás, že jenom samotná existence naší Petice a její šíření mezi lidmi dokázaly znejistit sebevědomá vyjádření pánů developerů a zakroutily nejednu vrásku na čelech politiků, domnívajících se, že s přírodními skvosty Šumavy je možno zacházet jako se spotřebním zbožím v období totálního sezonního výprodeje…                                                                                    

Na počátku nového roku budou petiční archy předány představitelům „Svazku obcí divoká voda Loučovice“, kteří by již v roce 2016 rádi realizovali svůj podnikatelský záměr na „využití schopnosti řeky vytvářet ekonomické hodnoty“ - jinými slovy, přeměnit mimořádně cenné řečiště Vltavy (s národní přírodní rezervací uprostřed) na komerční, plně funkční sportovně-turistický kanál pro adrenalinové vodní zábavy.

Naše Petice žije - i v roce 2016 si bude nezadržitelně prorážet cestu ke vzdáleným obzorům - vysněným 2 225 hlasů pro zachování hrdé krásy Čertových proudů Vltavy.

Karel Čapek kdysi napsal: „Ochrana vzácných přírodních památek není otázka sentimentality, nýbrž povinné úcty; tyto památky, nám představují něco ctihodnějšího než podnikatelský zájem pana Petra nebo pana Capla.“                                                                

Sledujte prosím aktuální dění a potěšte se nádherou divoké přírody v kaňonu Vltavy na stránkách www.s-divocinou-vltavy.estranky.cz

Nezapomenutelná setkání s Divočinou našich lesů, vod, hor, luk i strání…

                                            Jaroslav Jonáš a Martina Majerová

                                                                             

29. února 2016

Přátelé, k 29. únoru 2016 podepsalo petici "Kam se valí loučovické proudy"  762 občanů elektronicky a přes 400 podpisů zaplnilo papírové petiční archy! Celkem téměř 1200 petentů!

 

06. 11. 2015 Monika Welzel (Bombalova) | Toronto

Ja jsem z Loucovic a znam pod Certovkou kazdy kamen.                                                          Ac uz tam ctvrtstoletinebydlim, dekuji Vam za to, co delate.

29. 09. 2015 Vladimír Nedvěd | Mariánské Lázně
Navrhovaná změna regulačního plánu přinese několika jednotlivcům chvilku adrenalinu,
několika jednotlivcům profit ze zakázek z dotací, my ostatní budeme počítat škody.
 

Rubriky

Příspěvky

Ohlasy na Petici v roce 2016

1. 3. 2016

 p1223206.jpg

Přátelé, k 29. únoru 2016 podepsalo petici "Kam se valí loučovické proudy"  762 občanů elektronicky a přes 400 podpisů zaplnilo papírové petiční archy! Celkem téměř 1200 petentů!                      

Nedejte zahynout této nedotčené přírodě... (Milan Hlinomaz, Ph.D.)                                                                                                                                              

 

Vaše ohlasy na Petici na podzim a v zimě 2015

24. 10. 2015

 pa232316.jpg